Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Bombë” nga Spanja, Real Madrid synon yllin e Man. UTD

Real Madrid po shfrytëzon pauzën e kampionatit për shkak të Kupës së Botës për të studiuar tregun e transferimeve.

Sipas medieve  spanjolle, madrilenët janë vendosur në gjurmët e Bruno Fernandes.

Portugezi po zhvillon një Botëror shumë pozitiv në aspektin personal, me dy gola dhe dy asist.

28-vjeçari është gjithashtu i rëndësishëm për projektin e Erik ten Hag dhe Manchester United, por një ofertë nga “Los Blancos” mund ta tundonte.

Portugezi ka kontratë me anglezët deri në verën e vitit 2026 dhe kartoni i tij vlerësohet rreth 80 milionë euro, ndërsa vera pritet të jetë shumë e nxehtë në aksin Madrid-Manchester.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...