Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bomber viking për Benfikën, 22-vjeçari firmos deri në vitin 2028

Përforcim në sulm për Benfikën. “Shqiponjat e Lisbonës” kanë zyrtarizuar blerjen e Casper Tengstedt nga Rosenborg për 7 milionë euro, shumë që mund të shkojë në 12 milionë euro me bonuse.

22-vjeçari danez numëron 15 gola në 14 ndeshje të zhvilluara me skuadrën norvegjeze. Qendërsulmuesi nga Danimarka ka firmosur deri në vitin 2028 me rekordmenët e futbollit portugez.

Më pëlqen shumë stili i lojës së Benfikës. Do të përpiqem të ndihmoj skuadrën që të fitojmë kampionatin”, deklaroi Tengstedt pas firmës mbi kontratë.

Benfika kryeson kampionatin me 40 pikë, gjashtë më shumë se Braga. Skuadra e Roger Schmidt garon edhe në Champions League, kompeticion ku do të sfidojë belgët e Club Brugge për një biletë në çerekfinale.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...