La Liga

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Reali i Madridit i falet brazilianit Casemiro në takimin e “Santiago Bernabeut” ndaj Sevillas. Braziliani 27-vjeçar, një pikë kyçe dhe e palëvizshme në formacionin e Zinedine Zidane rezultoi “heroi” i “Los Blancos” në fitoren 2-1 ndaj andaluzëve.

Ai shënoi golin e parë të takimit në minutën e 57-të dhe atë të fitores në të 69-tën, teksa për Sevillan kishte barazuar përkohësisht holandez Luk de Jong (64’).

Reali kishte mungesa të rëndësishme në formacion, duke nisur që nga Ramos, Asensio, Hazard e Valverde, ndërsa Bale nuk ishte grumbulluar e Benzema e nisi nga stoli. Gjithsesi, “Los Blancos” ia dolën të mposhtnin një kundërshtar të fortë, duke u ngjitur madhe në vendin e parë, me 3 pikë më shumë se Barcelona, që luna këtë të diel në mbrëmje me Granadan në “Camp Nou”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency