Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bonucci: Juventusi më turpëroi, u largova dy herë nga i njëjti person

Bonucci: Juventusi më turpëroi, u largova dy herë nga i njëjti person
Bonucci: Juventusi më turpëroi, u largova dy herë nga i njëjti person

Leonardo Bonucci është rikthyer të flasë për largimin nga Juventusi, duke shfaqur gjithë mllefin dhe zhgënjimin e tij për mënyrën se si e trajtuan bardhezinjtë, pas më shumë se 500 ndeshjesh me ta.

Mbrojtësi veteran italian tha se vetëm në tetorin e kaluar i propozuan rinovimin, teksa brenda pak muajsh e nxorën nga planet.

“Ishte një turpërim, ai që më bëri Juventusi pas më shumë se 500 ndeshjesh të luajtura për këtë skuadër. Kam sakrifikuar shumë në fushë dhe sigurisht që meritoja një trajtim ndryshe. Në tetor skuadra më ofroi rinovimin e kontratës, ndërsa më pas ndërhyri Allegri dhe më nxori nga ekipi”, deklaroi Bonucci.

Lexoni edhe:

Duke folur për procesin gjyqësor, mbrojtësi italian tha se është më shumë i karakterit moral, teksa drejtoi gishtin e akuzës nga Allegri, si njeriu që e detyroi dy herë të largohet nga Juventusi.

“Gjyqi është më shumë çështje morale dhe nëse e fitoj, dëmshpërblimin do ta jap për bamirësi. Jam larguar dy herë nga Juventusi dhe të dy rastet më ka detyruar i njëjti njeri ta bëj këtë”, u shpreh mbrojtësi.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...