Serie A

“Bookmakers”-at e “largojnë” Ronaldon nga Juventusi

Qëndron apo largohet nga “Zonja e Vjeter” Cristiano Ronaldo? Dyshimet në lidhje me të ardhmen e “yllit” portugez janë rritur, sidomos për shkak të ecurisë së rezultateve të skuadrës bardhezi në këtë sezon. “Bookmakers”-at, në fakt, e kuotojnë me koeficient goxha të ulët lamtumirën e CR7. Sipas analistëve të “Sisal Matchpoint”, kush vë bast për largimin e portugezit nga Torino do të fitojë vetëm 65% të shumës së vënë (koeficienti 1.65). Një koeficient shumë më i ulët se i qëndrimit në Torino, që kuotohet 2.10.

Pasi mbeti thatë në ndeshjen e dytë të Kupës së Italisë kundër Interit dhe në angazhimet me Napolin dhe Porton, CR7 rrëmbeu skenën me dygolëshin që shënoi ndaj Crotones, që i dha kryesimin në listën e golashënuesve të Serisë A me një finalizim më shumë se Lukaku (18/17). Të dy sulmuesit, përsëri sipas analistëve, janë favoritët kryesorë për titullin e golashënuesit më të mirë: të dy kuotohen me koeficientn 2.

Kontrata e Portugezit (31 milionë euro në sezon) do të skadojë më 30 qershor 2022. Juventusi i Pirlos renditet 8 pikë pas Interit në Serisë A dhe duhet të përmbysë humbjen 2-1 ndaj Portos për t’u kualifikuar në çerekfinale të Championsit. Në lidhje me të ardhmen e Ronaldos, shumë mund të varet nga rezultatet e arritura nga ekipi në fund të sezonit. Kontrata e CR7 nuk është problem i vetëm në kampin juventin. Ekziston edhe çështja e “Dybala”, pasi edhe kontrata e “Joyas”|do të skadojë në vitin 2022.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency