Ligue 1

Bordeaux ruan portën e paprekur, merr një pikë edhe ndaj Lyonit

Java e tretë e kampionatit francez startoi me përballjen mes Bordeaux dhe Lyon, takim ky që u mbyll në barazim pa gola, ndonëse në fushë u zhvillua një 90-minutësh shumë i luftuar dhe me raste për të dy skuadrat.

Veçanërisht Lyoni ishte shumë më i impenjuar për të marrë maksimumin në këtë sfidë dhe krijoi disa mundësi shënimi, por futbollistët e drejtuar nga Rudy Garcia nuk u treguan të saktë në finalizim.

Më pranë golit i shkoi mesfushori i talentuar i Lyonit, Auar, i cili u aktivizua në pjesën e dytë dhe pak minuta para fundit të ndeshjes lëvizi bukur në zonë e gjuajti, por topi u përplas në shtyllë dhe më pas u largua nga mbrojtja vendase.

Nga ana tjetër Bordeaux u mjaftua me një mbrojtje të kujdesshme dhe me disa zbritje të shpejta në kundërsulm, ndërsa me këtë barazim u ngjit në vendin e dytë me 5 pikë në tre ndeshje, gjatë të cilave ia ka dalë të ruajë të paprekur portën. Ndërkohë Lyon ka grumbulluar 4 pikë në dy ndeshje, pasi ka për të rikuperuar edhe takimin e javës së parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency