Serie A

Borja Valero mbetet në kampionatin italian, rikthehet te Fiorentina

Pas 3 sezonesh te Interi, ku luajti 100 ndeshje dhe shënoi 5 gola në të gjithë kompeticionet, mesfushori spanjoll Borja Valero vendosi të rikthehet te Fiorentina dhe nënshkroi një kontratë një vjeçare me klubin vjollcë.

Futbollisti 35-vjeçar ishte lojtar i lirë pasi i kishte përfunduar kontrata me zikaltrit dhe vendosi t’i bashkohet skuadrës vjollcë, ndonëse kishte oferta të shumta si në Itali ashtu edhe në Spanjë, ndërsa këtë sezon do të mbajë mbi shpinë fanellën me numër 6.

Te Fiorentina Borja Valero ka kaluar periudhën më të bukur të karrierës së tij, pasi ka luajtur nga vera e 2012-ës deri në atë të 2017-ës dhe numëron në total 211 ndeshje, 17 gola dhe 45 asiste, ndërsa tifozët e quajnë edhe “Kryebashkiaku i Firences”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency