Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Borussia e Dortmundit bie “pre” e “Ujqërve” (video)

Borussia e Dortmundit ndal ecurinë e fitoreve radhazi në Bundesligë, teksa në javën e 14-të u dorëzua 2-0 në fushën e Wolfsburgut. Verdhezinjtë ishin të pafat në këtë sfidë, ku rastet e krijuara nuk mundë t’i konkretizonin me gola, ndërkohë që vendësit shënuan në fillim dhe në fund të sfidës së luajtur në “Volkswagen Arena”.

Rezultati u zhbllokua që në minutën e 6-të nga Van de Ven M, i shërbyer nga Bornauw. Miqtë nga Dortmundit u përpoqën shumë, por shkuar në asnjë moment deri te goli dhe sapo nisi koha shtesë morën goditjen përfundimtare nga Nmecha. Për “Ujqërit” kjo ishte fitorja e tretë radhazi që i ngjit në kuotën e 20 pikëve.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....