Bundesliga

Borussia e nis vitin me fitore dhe rindez shpresat për titullin

Rikthimi i Erling Haaland nga dëmtimi i solli fat Borussias së Dortmundit që me norvegjezin në fushë e nisi me fitore vitin 2021.

Në “Signal Iduna Park”, verdhezinjtë mposhtën 2-0 Wolfsburgun duke parakaluar pikërisht “ujqërit”, por edhe Union Berlin në renditje për të rimarrë vendin e 4-t.

Golat për Dortmundin u realizuan të dy në pjesën e dytë. Sfidën e zhbllokoi mbrojtësi Akanji në minutën e 61-të, ndërkohë që suksesin e verdhezinjëve e vulosi talenti anglez Jadon Sancho në të 91-ën.

25 pikë për Dortmundin në renditje pas 14 javësh, me skuadrën e kroatit Terzic që ka ende shanse në garën për titull.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency