Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Botërori 2030, Argjentina-Paraguai-Uruguai kandidohen sëbashku

Federata argjentinase e futbollit sëbashku me atë paraguaiane dhe uruguaiane, i kanë paraqitur presidentit të Fifas, Gianni Infantino, kandidaturën e tyre për të pritur të treja sëbashku Kupën e Botës të vitit 2030.

Argjentina do të vendosë në dispozicion 8 stadiume ndërsa Paraguai dhe Uruguai nga dy impiante. Tashmë do të jetë presidenti i Fifas, Infantino ai që do të vendosë, por gjasat janë që kërkesa e këtyre tre shteteve të pranohet, për të organizuar Botërorin që do të zhvillohet pas 13 vitesh dhe që do të vihet në skenë 1 shekull pas Kupës së parë të Botës që u zhvillua pikërisht në Uruguai në 1930.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...