Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Botërori i çiklizmit, sllovaku Sagan bën tris

Sllovaku Peter Sagan ka triumfuar për herë të tretë radhazi, në botërorin e çiklizmit, duke arritur një sukses historik.

Në cirkuitin e Bergenit, në Norvegji, sllovaku parakaloi në finish norvegjezin Alexander Kristoff, ndërsa australiani Michel Matthews kompletoi podiumin.

Shqipëria u përfaqësua në këtë kompeticion nga dy çiklistët Eugert Zhupa dhe Redi Halilaj. Pikërisht Zhupa, bëri një garë të mirë për shumë kilometra, por në fund nuk arriti të bëhej pjesë e 10 më të shpejtëve.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...