Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Botërori i minifutbollit, Shqipëria ngec ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit ka ngecur edhe në takimin e dytë të Grupit F në Botërorin që po zhvillohet në Essen të Gjermanisë, atë ndaj Moldavisë.

Skuadra “kuqezi” ishte e para që gjeti rrugën drejt rrjetës, me Reçin që zhbllokoi sfidën në minutën e 14’ dhe kaloi Shqipërinë në avantazh. Megjithatë ky avantazh zgjati deri në minutën e 40’, me Moldavinë që gjeti barazimin falë Plamadeala.

Lexo edhe: 

Shqipëria e minifutbollit nuk ia del të gjejë triumfin, ndërsa më herët, të dielën u mund me rezultatin 1-0 nga Portugalia.

Vlen për t’u theksuar se të shumtë ishin mbështetësit e skuadrës “kuqezi” që ndoqën nga afër këtë përballje.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...