Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Botërori i skive “Courchevel-Meribel 2023”, përvojë pozitive për ekipin kuqezi

Ka filluar me tone pozitive aventura për ekipin kuqezi në Kampionatin Botëror të Skive në Courchevel-Meribel 2023.

5 skiatorët Shqiptare kanë garuar në Sllallomin Gjigant: vajzat Ester Bako dhe Chiara di Camillo, si dhe djemtë Kevin Qerimi, Deni Xhepa e Vasil Veriga.

Në garat për meshkuj, për herë të parë në histori Shqipëria kualifikohet me 2 sportistë në finalen e nesërme me Kevin Qerimin dhe Deni Xhepën.

Skiatori tjetër kuqezi, Vasil Veriga, nuk arriti ta mbyllte garën.

Në javën e parë të garimit, në garat e shpejtësisë, Kombëtarja Shqiptare humbi si pasojë e dëmtimit të skiatores Lara Colturi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...