Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Botërori i Xhudos/ Distria Krasniqi lufton për medaljen e bronztë

Xhudistja e njohur nga Peja, Distria Krasniqi u kualifikua në gjysmëfinalet e Botërorit që po zhvillohet në Doha të Katarit.

27-vjeçares dardane i mjaftuan 20 sekonda për të fituar duelin çerekfinal kundër koreanes Seyun Jang.

Lexo edhe:

Më parë, Krasniqi triumfoi ndaj gjermanes Mascha Ballhaus dhe belges Amber Ruheul.

Në gjysmëfinale u përball me japonezen Uta Abe, kampionen olimpike të Tokio 2020.

Abe ia doli të mposhtë Krasniqin, e cila do të synojë fitimin e medaljes së bronztë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...