Premier League

Botërori në kohë të pazakontë, anglezët planifikojnë kalendarin e sezonit të ri

Ndonëse duhet më tepër se një vit nga starti i Kupës së Botës Katar 2022, fakti që ky kompeticion do të organizohet në një periudhë të pazakontë, ka bërë që shumë liga të marrin masat për organizimin e kalendarit të sezonit të ardhshëm.

Botërori është planifikuar të startojë më 21 nëntor dhe të zgjasë deri më 18 dhjetor, ndaj drejtuesit e Premier League janë duke menduar një plan që parashikon një ndërprerje 7-javore të kampionatit dhe kupave në Angli.

Thënë ndryshe, është parashikuar që kampionati anglez të luhet deri në fundjavën e 12 nëntorit, pasi FIFA ka vendosur detyrimin që të gjithë futbollistët e ftuar nga trajnerët e përfaqësueseve përkatëse të lihen të lirë brenda datës 14 nëntor, ose një javë para se Botërori të ngrejë siparin dhe të rikthehen të luajnë më 26 dhjetor për pjesën e mbetur të sezonit.

Gjithashtu është parashikuar që kampionati të nisë një javë më herët se normalisht, pra më 6 gusht dhe të përfundojë një javë më vonë, ose më 28 maj, duke shtyrë kështu finalet e FA Cup dhe Ligës së Kampionëve për në muajin qershor.

Megjithatë momentalisht bëhet fjalë vetëm për një projekt, pasi fillimisht do të pritet se çfarë do të vendosë UEFA për Ligën e Kampionëve, pasi qeveria europiane e futbollit ka hedhur idenë që të përfundojë fazën e grupeve para se të nisë grumbullimi për Botërorin dhe kjo do të kushtëzonte padyshim ecurinë e kalendarit të Premier Leagues.

Kupa e Botës 2022 është planifikuar të luhet në periudhën vjeshtë-dimër, ose konkretisht më 21 nëntor deri më 18 dhjetor, pasi në verë temperaturat në Katar shkojnë deri në 50 gradë dhe është e pamundur të mbahet një event i tillë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency