Formula 1

Bottas konfirmohet lider edhe në Kinë, niset nga pole position!

Valteri Bottas konfirmohet si lideri i klasifikimit të përgjithshëm në Formula 1, pas dy garave të para, duke regjistruar pole position edhe në ndalesën e tretë sezonale në Çmimin e Madh të Kinës. Piloti finlandez i Mercedesit rivalizoi fort me shokun e skuadrës Lewis Hamilton dhe në fund arriti të regjistronte xhiron më të shpejtë me kohën 1 minutë 31 sekonda e e 547 të mijat. Shumë pranë Bottas ishte edhe Hamilton pasi koha e tij më e mirë ishte vetëm 23 të mijtat e sekondës më e ngadaltë se ajo e pilotit skandinav. Në këtë mënyrë parashikohet një garë e nxehtë të dielën mes dy shokëve të skuadrës Bottas dhe Hamilton të cilët kanë bërë ligjin edhe në dy garat e para të këtij sezoni. Rradha e dytë në nisje për dy makinat Ferrari me Vettel që u rendit i treti edhe ishte 3 të dhjetat e sekondës më i ngadaltë se Bottas. Shumë pranë gjermanit ishte edhe Charles Leclerc që për pak të mijtat e sekondës humbi betejën me shokun e skuadrës dhe do të niset nga vendi i 4-t. Dy pilotët e Red Bullit, Max Verstappen dhe francezi Pierre Gasly u pozicionuan në vendet 5 dhe 6-të, vetëm i 7-ti Daniel Ricciardo me Renault ndërsa nga vendi i 13-të do të niset në Kinë, Kimi Raikkonen me makinën e tij Alfa Romeo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency