Formula 1

Bottas “përmbys” Hamilton, i merr “pole position”

Valteri Bottas ka surprizuar shokun e skuadrës te Mercedes, Lewis Hamiltonin, teksa ka arritur t’i rrëmbejë pole-position-in e fundit sezonal.

Piloti australian ka regjistruar kohën më të shpejtë në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Abu Dhabit, ndërsa kampioni i botës do të niset i dyti.

Vetëm vendi i 3-të për pilotin gjerman të Ferrarit, Sebastian Vettel, ndërsa piloti tjetër i kokëkuqes, finlandezi Kimi Raikonnen u rendit i 6-i.

Çmimi i madh i Abu Dhabit është gara e fundit e Formula 1, për këtë sezon, ndërsa verdiktet e kampionatit janë dhënë tashmë, me Lewis Hamiltonin, kampion bote për pilotë dhe skuderinë Mercedes, kampione për konstruktorë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency