Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bozhiqi: Skënderbeu synon kalimin e grupit në Europa League

Ilir Bozhiqi mbetet një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të trajnervë që kanë drejtuar kombëtaren shqiptare gjatë dekadës së fundit. Veterani i stafit kuqezi, i pyetur për diferencat që ekzistojnë mes Christian Panuccit dhe paraardhësit të De Biasi në një lidhje të drejtpërdrejtë me Zona Gol theksoi se bëhet fjalë për dy trajnerë proefsionistë gjithsesi kanë të vecantat e tyre.

Nga kombëtareja të suksesi historik i Skënderbeut, që brenda tre vitesh arrin të kualifikohet për herë të dytë në fazën e grupeve të Europa Leagues. Pyetja e parë drejtuar nga paneli i gazetarëve lidhet me formën e jazhtëzakonshme të portierit Orges Shehi, që në moshën 40-vjecare, po i mahnit të gjithë me paraqitjet e tij.

Tashmë një eksperiencë shumë më të madhe në kompeticionet Europiane, Skënderbeu sipas Bozhiqit duhet të tentojë jo thjesht të marrë pikë, por të kalojë edhe fazën e gruoeve të Europa Leagues.

Bozhiqi nuk i druhet transfertës me Partizanin e Beogradit, ku duhet të rikthehet në të njëjtin stadium ku përjetoi momente të frikshme me kombëtaren kuqezi.

Skënderbeu duhet të luftojë në dy fronte, në Europë dhe kampionat, angazhim që  sipas trajnerit të portierëve nuk do ta pengojë ekipin korcar për ta dominuar futbollin shqiptar.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....