Futboll

Bozhiqi: Stërvitja e portierit, më e vështira në karantinë

Në kushtet e karantinës dhe të distancimit social, bëhet shumë e vështirë për futbollistët që të zhvillojnë stërvitje normale, veçanërisht për portierët, që bëjnë ushtrime specifike. Në lidhjen me “FanZone”, trajneri i portierëve, Ilir Bozhiqi, shprehet se përtej probmelatikave të krijuara, duhet të mendojmë më shumë për shëndetin.

“Është një moment i vështirë, por duhet të mendojmë për të gjithë. Në këto kushte është shumë e vështirë që të bëhet stërvitja. Komunikojmë me lojtarët çdo ditë, bëjmë ndonjë shaka për të pasur harmoni. Në këtë moment duhet t’i kushtojmë rëndësi shëndetit. Duket shumë e vështirë të rikthehemi në stërvitje.”

Rinisja e kampionatit: E rëndësishme që do luhet futboll përsëri. E mira është që kampionati të luhet dhe të mos mbyllet. Kam pasur vetëm 3 palë tuta, të Dinamos, Skënderbeut dhe Kombëtares.

Portierët Bozhiqit: Kam qenë me fat që gjithmonë kam pasur në drejtimin tim portierë shumë të mirë në të gjitha aspektet. Nuk mund të veçoj asnjë, pasi të gjithë kanë qenë shumë të mirë. Është më e vështirë që të stërvitësh një portier nga shtëpia se sa një lojtar tjetër.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency