Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Braida: Interi është favorit në letër për të fituar Championsin dhe Kupën e Italisë

Për Drejtorin Sportiv të Cremoneses, Ariedo Braida, favorit për të fituar trofeun e Champions League 2023 mes Manchester Cityt dhe Interit, janë “zikaltërit” e Milanos.

Duke folur në një konferencë për mediet së fundmi, Braida theksoi se Inter është favorit në letër për të fituar Kupën e Italisë po ashtu edhe Championsin.

Lexo edhe:

“Në letër, favorit për të fituar Kupën e Italisë është Inter, por në ndeshje të tilla nuk dihet si mund të shkojnë gjërat. E njëjta gjë vlen edhe për finalen e Champions League mes Interit dhe Manchester City, mjafton një episod për të ndryshuar gjithçka”-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...