Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Braktis “Barcelonën”, Pjanic niset me urgjencë drejt Nices

Pjanic do të humbasë ndeshjen e parë miqësore të Barcelonës, për të qenë i pranishëm në lindjen e fëmijës së tij të dytë.

Boshnjaku do të udhëtojë për në Nice dhe nuk do të jetë në ndeshjen e parë të turit kundër Inter Miamit, që do të luhet në orët e para të së mërkurës.

Mesfushori ishte pjesë e grupit që u nis të shtunën drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ndonëse ende nuk dihet se cila do jetë e ardhmja e tij, sidoqoftë ai i ka lënë përgatitjet për të qenë me partneren në lindjen e fëmijës së dytë.

Mesfushori ishte i huazuar te Besiktas sezonin e kaluar, pasi ai nuk ishte pjesë e planeve të Koeman. Ndërsa tashmë duhet të shihet nëse këtë verë Pjanic do ta bindë Xavi-n në mënyrë që tekniku ta mbajë te katalanasit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...