Serie A

“Braktiset” nga Florenzi, por VAR-i i shpëton debutimin Ranierit

Rikthimi i Claudio Ranierit në stolin e Romës pas 8 viteve, ka nisur nisur në mënyrën e duhur, pasi skuadra kryeqytetase arriti të marrë 3 pikë shumë të vyera falë fitores 2-1 përballë Empolit në “Olimpico”.

Verdhekuqtë e nisën vrullshëm sfidën dhe arritën të zhbllokojnë rezultatin në minutën e 9’ me anë të sulmuesit El Sharawi, por gëzimi i tyre zgjati vetëm 3 minuta, pasi një devijim i pafat i Juan Jesus në portën e tij, riktheu baraspeshën.

Megjithatë të besuarit e Ranierit nuk e ulën ritmin dhe pas disa sulmesh, gjetën sërish avantazhin në minutën e 33-të, me anë të sulmuesit Patrick Schick, i cili mori besimin e trajnerit të ri të skuadrës.

Pjesa e dytë foli më shumë për miqtë, që shtuan presionin dhe filluan të shohin shpesh nga porta e Olsen. Situata u komplikua edhe më shumë për Romën, pasi në minutën e 80’, kapiteni Florenzi mori kartonin e dytë të verdhë, duke lënë skuadrën me 10 futbollistë.

Empoli u hodh në sulm në kërkim të golit të barazimit dhe e gjeti atë me Kruniç në minutën e 89’, por arbitri u sinjalizua nga VAR për një prekje me dorë në nisje të aksionit dhe pasi e pa sërish rastin, vendosi të anulojë golin.

Në përfundim të sfidës, Ranieri i gëzohet debutimit me fitore, ndërsa Roma merr 3 pikë me mjaft vlera, që e mbajnë pranë skuadrave milaneze, me të cilat do të rivalizojnë për një vend në zonën Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency