Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Braktisi Laçin para Europës, sulmuesi prezantohet në klubin e ri!

Harmon Van Dave u largua nga Laçi në fillimin e javës teksa braktisi kurbinasit para dy ndeshjeve të turit të dytë për Conference League ndaj Petrocub. Sulmuesi nga Liberia mesa duket e ka pasur gati akomodimin e ri teksa së fundmi është prezantuar tek klubi i JS Saoura.

Këta të fundit janë pjesë e kampionatit elitar së Algjerisë teksa sezonin e fundit e mbyllën në vendin e tretë.

26-vjeçari qëndroi me kurbinasit për një sezon ndërsa shënoi edhe pesë gola me fanellën e kurbinasve megjithatë nuk mundi për asnjë moment të shndërrohej në titullar duke vuajtur konkurrencën e Guindo, apo edhe të Adeleke Akinyemi. Në këtë formë, Van Dave nis një aventurë të re shumë larg Superiores dhe Europës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...