Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Bravo, premtimi u mbajt”, mesfushori i Eintracht zbulon prapaskenën me Modric

Eintracht Frankfurt fitoi 2-3 në “Camp Nou” të enjten, duke eliminuar Barcelonën nga Europa League. Skuadra gjermane zhvilloi një ndeshje të madhe në Spanjë dhe u kualifikua në gjysmëfinale me rezultatin e përgjithshëm 4-3, duke u dhuruar 30 mijë tifozëve të pranishëm në stadiumin mitik një mbrëmje të paharrueshme.

Kristijan Jakic luftoi fort në mesin e fushës dhe në fund ia doli të mbajë premtimin që i bëri… Luka Modric. Mesfushori i Eintracht ka zbuluar për Sportske Novosti prapaskenën interesante me kapitenin e tij te kombëtarja kroate.

Bisedova me Modric përpara sfidës së kthimit ndaj Barcelonës. Ai më karikoi në maksimum dhe më kërkoi të fitonin ndaj skuadrës katalanase. Unë iu përgjigja:Dakord, kapiten. Të jap fjalën që do të fitojmë’.

Ky është shkaku pse Luka më shkroi pas ndeshjes:Bravo, premtimi u mbajt’”, deklaroi 24-vjeçari Jakic, i cili debutoi tetorin e kaluar me kombëtaren e Kroacisë. Një sukses i jashtëzakonshëm që u festua gjatë në kampin gjerman, por edhe nga Luka Modric.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...