Copa America

Brazili bën detyrën, ngjitet në fronin e Amerikës së Jugut!

Copa America 2019-të është e Brazilit. Ashtu siç edhe parashikohej, Seleçao mposhti 3-1 Perunë në finalen e zhvilluar në Maracana dhe u rikthye në fronin e Amerikës së Jugut pas 12 vitesh. Për të fituar trofeun e 9-të në Copa America këtë herë si vend organizator, Brazili. Ashtu si edhe në 4 rastet e mëparashme, Brazili e fiton sërish Copa American në shtëpinë e tij duke kompletuar manitan e trofeve si vend organizator. Ndeshja nuk nisi shumë mirë për skuadrën e Tites që u vu në vështirësi nga peruanët në 15 minutat e para, por pikërisht në të 15-ën Everton çliroi brazilianët teksa i shërbyer nga Gabriel Jesus i dha avantazhin Seleçaos.

Por atëherë kur u duk se Brazili kishte nën kontroll ndeshjen, Peruja fitoi një penallti për një prekje me dorë të Thiago Silvës brenda zonës, 11-metërsh që e kthehu në gol kapiteni i miqëve Paolo Guerrero në të 44-ën. Por festa e peruanëve zgjati pak se në minutën e 3-të shtesë të pjesës së parë, Gabriel Jesus kaloi sërish në avantazh Brazilin përpara së të bëhej nga protagonist pozitiv në negativ pasi në minutën e 70-të, sulmuesi i Manchester City-t la të tijët me një lojtar më pak pasi mori kartonin e dytë të verdhë. Megjithatë Seleçao nuk u tremb dhe madje pak minuta para fundit fitoi edhe një penallti me Everton të cilën e finalizoi me sukses Richarlison për suksesin e 9-të të Brazilit në Copa America.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency