Copa America

Brazili përmbys “in extremis” Kolumbinë, Ekuadori dhe Peruja ndajnë pikët

Brazili siguroi vendin e parë në Grupin B të Copa America pasi triumfoi 2-1 me përmbysje ndaj Kolumbisë në “Estadio Olimpico Nilton Santos” të Rio de Janeiros falë një goli të shënuar nga Casemiro në minutën e 10 shtesë.

“Ceffeteros” rezultuan “kockë e fortë” për “Seleçaon”, që gjithsesi ia doli të merrte pikët e plota në këtë takim. Takimi u zhbllokua që në minutën e 10-të me një super gol me roveshatë të Luiz Diasit, i shërbyer nga Cuadrado, me Brazilin që vuajti shumë për të gjetur barazimin. 12 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, futbollisti i Liverpoolit, Roberto Firmino, i hedhur në fushë  në pjesën e dytë ktheu baraspeshën në rezultat për të ardhur më pas te goli “in extremis” i shënuar me kokë nga futbollisti i Realit të Madridit, pas ekzekutimit të këndores nga Neymar.

Sfida tjetër e këtij Grupi, Ekuador – Peru, përfundoi barazim 2-2. Ekuadorianët e mbyllën pjesën e parë në epërsi të dyfishtë, falë autogolit të Tapias dhe finalizimit Preciados në minutën e tretë shtesë të këtij fraksioni, por peruanët kthyen gjithçka në baraspeshë gjatë 45 minutave të dyta me finalizimet e Lapadulas dhe Carrillos.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency