Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Brazili zgjeron listën e futbollistëve para Kupës së Amerikës

Bremer tremb Juventusin: Të ardhmen e vendos pas Kupës së Amerikës

Brazili zgjeron listën e futbollistë të ftuar përpara Kupës së Amerikës. Dhe këtë e bën me tre lojtarë, dy prej të cilëve luajnë në Itali: Bremer, mbrojtës i Juventusit, Ederson, mesfushor i Atalantës dhe Pepe, anësor sulmues i Portos.

Dorival Junior i ka thirrur këta tre lojtarë për t’i testuar në miqësoret para Kupës së Amerikës, kundër Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara, që do të luhen muajin e ardhshëm.

Përveç Bremerit, Edersonit dhe Pepes, në listë është një tjetër emër i ri: Rafael, portier i Sao Paolos. Ky i fundit, megjithatë, u thirr për të zëvendësuar të dëmtuarin Ederson (portierin e Mançester City). Rritja e numrit të lojtarëve në dispozicion ishte një kërkesë nga Federata dhe u autorizua këtë mëngjes nga Conmebol, në një takim të zhvilluar në Bangkok të Tajlandës.

Lexo edhe:

Lista e zgjeruar e Brazilit:

Portierë:

Bento – Athletico-PR

Rafael – Sao Paulo

Alisson – Liverpool

 

Mbrojtës:

Beraldo – PSG

Eder Militão – Real Madrid

Gabriel Magalhães – Arsenal

Marquinhos – PSG

Danilo – Juventus

Yan Couto – Girona

Guilherme Arana – Atlético-MG

Ëendell – Port

Bremer – Juventus

 

Mesfushorë:

Andreas Pereira – Fulham

João Gomes – Wolverhampton

Bruno Guimarães – Neëcastle

Douglas Luiz – Aston Villa

Lucas Paqueta – Ëest Ham

Ederson – Atalanta

 

Sulmues:

Endrick – Palmeiras

Evanilson – Port

Rodrygo – Real Madrid

Gabriel Martinelli – Arsenal

Raphinha – Barcelona

Savinho – Girona

Vinicius Junior – Real Madrid

Pepe – Porto

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...