Kategoria Superiore

Brdaric: Dua një Vllazni të përulur, ende herët për titullin

Thomas Brdaric ka vetëm fjalë pozitive për skuadrën e tij pas suksesit shumë të rëndësishëm me Vllazninë. Trajneri i kuqebluve vazhdon të këmëbngulë se futbollistët e tij duhet të qëndrojnë me këmbë në tokë.

“Dua t’i përgëzoj të gjithë për këtë fitore e rëndësishme. Sa më shumë kalojnë ndeshjet, aq më të vështira bëhen fitoret.  Çdo skuadër të kundërvihet kur je në vendin e parë. Dua një skuadër me këmbë në tokë, dhe të përulur. Sot nuk bëmë gjithçka perfekte, kishim vështirësitë tona. 1-0 është një rezultat i rrezikshëm, por në fund fare i gëzohem fitores që morëm.
“Hakmarrja” për ndeshjne e parë: “Kukësi është një skuadër shumë e mirë. Nuk kanë patur rezultate në ndeshjet e fundit, por të luajë mirë futboll. Edhe në Laç bëri një ndeshje shumë të mirë. E analizuam ndeshjen e parë, për të kuptuar gabimet. Në këtë ndeshje bëmë shumë më mirë se ndeshja në Shkodër. Edhe Kukësi do të kishte shanset e veta, gjithsesi jam i kënaqur me fitoren.”

Titulli ende larg? “Ka edhe 22 javë deri në fund. Është shpejt për të folur për titullin kampion. Ka shumë ndeshje. I lejojmë tifozët e Vllaznisë që të ëndërrojnë. Kjo është mënyra që na pëlqen të luajmë dhe deri tani ka rezultuar e suksesshme.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency