Kategoria Superiore

Brdariç i shqetësuar që nuk luhet: E vështirë të ruajmë motivimin te futbollistët

Ndonëse po flitet shumë për një marrëveshje mes qeverisë e Ligës Profesioniste të futbollit, ende nuk ka një datë për fillimin e Kategorisë Superiore dhe kjo situatë ka krijuar shqetësim në të gjithë klubet e Superligës.

Një situatë e vështirë është krijuar edhe në Shkodër te Vllaznia, ku skuadra punon prej rreth dy muajsh me intensitet, por nuk ka ende një datë se kur mund të fillojnë të të luajnë dhe trajneri Brdaric ka shprehur hapur shqetësimin se e ka të vështirë të ruajë motivimin mes futbollistëve të tij.

Këtë shqetësim tekniku gjerman e ka shprehur në një takim me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi dhe sponsorit të kuqebluve Alban Xhaferri, të cilët vizituan skuadrën në seancën e sotme stërvitore.

“Kjo situatë shpresojmë të kalojë sa më shpejt dhe të arrihet një marrëveshje ndërmjet palëve me qëllim që t’i rikthehemi ndeshjeve zyrtare. Kemi dy muaj që vetëm stërvitemi dhe kështu është e vështirë të ruash motivimin mes futbollistëve”, tha ndër të tjera trajneri Brdariç.

Nga ana tjetër kryebashkiakja Ademi dhe sponsori Alban Xhaferri kanë shprehur mbështetjen e plotë ndaj skuadrës, përmbushjen e të gjithë detyrimeve dhe mbi të gjitha angazhimin për të nxitur fillimin sa më shpejt të Kategorisë Superiore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency