Kupa e Shqiperise

Brdariç: Pashë shumë gjëra pozitive, por duhet të mbyllim ndeshjet

Vllaznia la pas telashet e fundjavës së kaluar dhe u rikthye te fitorja, pasi mposhti Korabin me rezultatin minimal 1-0 dhe u kualifikua për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Trajneri Brdaric u shfaq mjaft i kënaqur me paraqitjen e të tijve, por pranoi se duhet bërë më mirë në aspektin e finalizimit, për të mbyllur ndeshjet më shpejt dhe për të mos rrezikuar ta pësojnë në fund.

Sa i kënaqur jeni me kualifikimin?
Ishte një fitore me rezultat minimal, por unë pashë shumë gjëra pozitive, që do të jenë shumë të rëndësishme edhe për të ardhmen.

Në ndeshje të tilla mjafton edhe një gol, por ndoshta duhej ta kishit mbyllur për të mos rrezikuar në fund…
Natyrisht që duhet të vertikalizojmë më shumë, për të krijuar raste dhe për të shënuar golin e dytë, pasi e patë që edhe në fund rrezikuam të pësojmë gol.

Duket sikur kundërshtarët e njohin mirë lojën tuaj dhe po ju vënë në vështirësi me kundërsulme. Mos ndoshta është më mirë të tregoni më shumë kujdes mbrapa?
Shumë faleminderit për çdo sugjerim, por unë kam drejtor sportiv dhe stafin tim, ndaj ne kemi zgjedhur të luajmë në këtë mënyrë. Ne dum të imponojmë lojën tonë, të mbajmë kundërshtarin larg portës tonë dhe të krijojmë sa më shumë. Nëse tregohemi më të saktë para portës, mund të mbyllim ndeshjet dhe këtë duam të përmirësojmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency