Kategoria Superiore

Dejvi Bregu: Besoj te grupi, duam një vend në zonën europiane

Dejvi Bregu deri në çastin kur futbolli u ndërpre po përjetonte një nga sezonet më pozitive në karrierë, duke barazuar rekordin personal të golave në një edicion, nëntë.

Tashmë me rikthimin e futbollit, 24-vjeçari ka mundësinë të thyejë rekordin personal të golave dhe në këtë mënyrë në një rrjedhë logjike nuk ka se si të mos ndjehet i lumtur që shumë shpejt ai dhe Skënderbeu do të jenë sërish në fushë në një sfidë kampionatin.

“Gjithmonë është bukur të bashkohesh, pasi vinim nga një periudhë mjaft e mirë, qoftë personale, qoftë edhe si ekip. Megjithatë kemi qenë një kohë të gjatë pa aktivitet, ndaj shpresoj të gjejmë sa më shpejt formën më të mirë”, u shpreh Bregu.

Aktorët kryesor në futbollin shqiptar në përgjithësi kanë rënë dakord për një temë, koha është e pamjaftueshme, dhe në këtë rrjedhë mendimi është edhe anësori vlonjat, megjithatë shpresa për të bërë mirë është e pranishme tek bardhekuqtë.

“Normal që periudha për t’u përgatitur nuk është aspak e mjaftueshme, por unë kam besim te ekipi se mund t’ia dalim, pasi kemi cilësi në grup”, u shpreh vlonjati.

Në çastin kur kampionati u ndërpre për shkak të pandemisë Skënderbeu ndodhej në vendin e 4-ët, një pozicion që edhe mund të të dërgojë në Europë, dhe pikërisht pjesëmarrja në Europë nëpërmjet klasifikimit është objektivi i madh, më pas natyrisht duhet pritur gjykata federale.

“Kur ecën mirë, normalisht që do pretendosh për më lart dhe ne e kemi treguar që jemi të barabartë me këdo nga ekipet e para të renditjes. Shpresoj të ruajmë këtë pozicion dhe pse jo të ngjitemi më lart”, tha vlonjati.

Në fund “gjeniu i vogël” i Skënderbeut ka një urim për të gjithë protagonistët e futbollit shqiptar. “U uroj të gjithë sportistëve ta kalojnë sa më mbarë këtë periudhë dhe pa asnjë dëmtim”, tha Bregu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency