Kupa e Shqiperise

Bregu: I kemi mundësitë për arritje të mëdha, por duhet ta tregojmë në fushë

Dejvi Bregu zhvilloi një 90-minutësh mjaft të mirë me fanellën e Teutës, pasi shënoi një gol në triumfin me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Kastriotit në fazën e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Sulmuesi vlonjat foli edhe për mikrofonin e Supersport në emisionin “Gol pas Goli”, ku ndër të tjera theksoi se durrsakët i kanë të gjitha mundësitë të garojnë për trofe këtë sezon.

A ishte kjo ndeshja juaj më e mirë me fanellën e Teutës?
Besoj se po, kjo ishte një nga paraqitjet e mia më të mira te Teuta. Më ka munguar shumë ritmi dhe stërvitja, por besoj se po rikthehem në formë dhe po përshtatem me lojën e skuadrës.

Cilat janë objektivat e Teutës këtë sezon?
Jemi skuadër me këmbë në tokë dhe duam t’i shikojmë ndeshjet hap pas hapi. Nuk mendojmë për objektivat madhorë, megjithëse e dimë se mund t’i arrijmë të gjitha objektivat që kemi. I kemi mundësitë për t’ia dalë.

Cilat shihni si pretendente këtë sezon?
Teuta ka mbajtur 90% të grupit dhe ka bërë përforcime shumë cilësore si Karabeci, Krasniqi, Daja. I kemi të gjitha mundësitë, por duhet ta tregojmë në fushë e jo me llafe. Më pas është Tirana, që ka një ekip të madh, Kukësi, Laçi, etj.

Cili është roli juaj i preferuar në fushë?
Roli ku ndihem më mirë është si sulmues i majtë, pasi u bë disa vite që luaj aty, por kemi diskutuar edhe me trajnerin, që në qoftë se ka nevojë ekipi do të sakrifikoj dhe do të luaj ku të më kërkojnë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency