Kategoria Superiore

Bregu: Me Kombëtaren qoftë edhe për miqësore, besojmë te titulli kampion

Dejvi Bregu vijon të bëjë protagonistin te Teuta, pasi sot ka shënuar një tjetër gol me peshë, duke u dhënë tre pikët durrsakëve ndaj një rivali direkt për titull si Laçi, ndërsa në përfundim të ndeshjes ndau emocionet me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

Do të doje një ftesë me Kombëtaren, duke qenë se po kalon një moment mjaft të mirë?
Edhe në miqësore do të doja të isha me Kombëtaren, nuk e kam problem unë!

Sa i rëndësishëm ishte ky gol?
Duke parë rëndësinë e ndeshjes, ishin 3 pikë shumë të rëndësishme për ekipin tonë. Besoj se ky ishte goli më i bukur i karrierës sime. Ia dedikoj, dy presidentëve, ekipit, tifozëve, familjes dhe babait i cili e priste prej kohësh këtë.

Duket se ua keni mbyllur gojën kritikëve me paraqitjet në javët e fundit…
Unë e kam thënë edhe hapur, që kur kam ardhur këtu kam pasur vështirësi, me mungesë ritmi. Unë e di shumë mirë se kush jam, dhe e di forcën time. Erdha në formë në një moment kur ekipit i duhem shumë.

A është rritur besimi te titulli, tani që jeni në krye?
Ne gjithmonë kemi besuar te titulli. Ia kemi ditur vlerat të gjithave. Në këtë fazë mendoj se jemi ekipi më i mirë. Ne kemi besuar nga fillimi, shpresoj të vazhdojmë kështu, pasi mendoj se i kemi të gjitha mundësitë për ta mbyllur ne vendin e parë.

Keni një mesazh për kundërshtarët?
Nuk dua të jap një mesazh për rivalët. Mesazhin e kemi brenda grupit, të jemi të bashkuar, pasi kemi një ekip shumë të mirë.

A ishte penallti kontakti me Ignjatoviç?
Nuk ka qenë, sepse e sqarova edhe me Ignjatoviçin. Thjesht më pengoi hapin dhe nuk ishte penallti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency