Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Brentford zëvendëson Eriksen me një tjetër danez, vjen nga kampionati italian

Pasi dështoi të mbajë sërish Christian Eriksen, skuadra e Brentfordit ka zgjedhur një tjetër danez për t’i besuar organizimin e manovrës sulmuese. Bëhet fjalë për Mikkel Damsgaard, mesfushor që spikati me italianët e Sampdorias dhe zëvendësoi Eriksenin te Danimarka në Europianin e kaluar.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur mbi bazën e 14 milionë eurove, plus 6 të tjera në formë bonusi, ndërsa Damsgaard pritet të zbarkojë në Ishull për të kryer vizitat mjekësore dhe nisur përgatitjet me klubin e ri.

Mikkel Damsgaard iu bashkua Sampdorias në 2020-ën dhe në dy sezone me gjenovezët ka luajtur 49 ndeshje e ka shënuar dy gola, ndërsa me Danimarkën numëron 16 ndeshje dhe 4 gola të shënuar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...