Futboll

Britania e Madhe i vonoi vizën, Roman Abramovich nënshtetas i Izraelit

Një kundërlëvizje e zgjuar dhe fituese. Kështu e kanë etiketuar mediat britanike vendimin e manjatit rus, Roman Abramovich, pronar i skuadrës së Chelsea-t në Premier League, për të marrë nënshtesësinë izraelite si rezident në Tel Aviv, duke shfrytëzuar origjinën e tij hebreje dhe Ligjin e Kthimit në Izrael. Me këtë status të ri, Abramovich nuk do të ketë nevojë për t’u pajisur me vizë për të udhëtuar drejt Britanisë së Madhe. Madje si izraelit atij i lejohet të qëndrojë për gjashtë muaj në Angli për çdo udhëtim, për turizëm apo biznes.

Vonesa e dhënies së vizës për të udhëtuar nga Rusia në Angli, e interpretuar edhe si një mesazh i Londrës për Kremlinin dhe për të gjithë oligarkët rusë pranë Vladimir Putinit në vijimësi të akuzave për rastin “Skripal”, e ka detyruar presidentin e Chelsea-t të “zhvendoset” në Izrael.

Nënshtetësia izraelite nuk e detyron Roman Abramovichin të heqë dorë nga pasaporta ruse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency