Eredivisie

Broja: E prisja huazimin, Vitesse klubi ideal për t’u rritur në të gjithë aspektet

Armando Broja luajti ndeshjen e parë si titullar fundjavën e kaluar në transfertën ndaj Den Haag dhe shënoi dy gola duke i dhënë fitoren Vitesses, ndërsa pasditen e sotme do të kërkojë konfirmimin ndaj një kundërshtari si PSV Eindhoven.

Sulmuesi 19-vjeçar i Kombëtares Shqiptare dha një intervistë për kanalin e klubit holandez, ku foli për ambientin te Vitesse, dopietën e shënuar fundjavën e kaluar dhe synimet për të ardhmen.

Sa i kënaqur jeni me ambientin që keni gjetur te Vitesse?
Personalisht, mendoj se gjërat po shkojnë mirë. Jam i kënaqur që jam këtu. Skuadra, trajneri dhe stafi janë vërtet të zotë. Ata do të më ndihmojnë që të shprehem sa më mirë në fushë.

Ndaj Den Haag luajtën për herë të parë si titullar dhe shënuar dy herë…
Sigurisht, është një ndjesi e mirë sepse trajneri më besoi që të luaja si titullar dhe u ndjeva shumë i sigurtë në vetvete. Më thanë që të hyja në fushë dhe të jepja më të mirën, e të ndihmoja skuadrën. Kjo është gjëja më e rëndësishme të punosh për ekipin. Jam i lumtur që e ndihmova ekipin me dy golat e mi, pasi sigurisht, fitorja është më e rëndësishme. Nuk do të kishim firmosur për barazim, pasi edhe kur mbetëm me 10 futbollistë, trajneri na tha që të luajmë dhe të shënojmë golin e dytë, dhe ne këtë bëmë.

Sezoni juaj i parë si profesionist nuk është te Chelsea, por te Vitesse…
Në fakt kam qenë i përgatitur për t’u huazuar. Vitesse është klub perfekt për të më ndihmuar të përgatitem fizikisht dhe mendërisht. Përpiqem të shfrytëzoj sa më mirë mundësitë që më jepen. Tentoj të realizoj brenda 1 apo 2 mundësive, pasi dua të mos kem frikë për të shënuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency