Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Broja e shfrytëzoi rastin, Pochettino shpjegon pse i besoi “bomberit” kuqezi nga minuta e parë

Trajneri argjentinas i Chelsea-t, Mauricio Pochettino, surprizoi me formacionin në derbin e Londrës perëndimore në “Craven Cottage”: Sterling ishte në stol dhe në vend të tij u aktivizua që nga minuta e parë Armando Broja (nuk ka luajtur titullar që nga dëmtimi i rëndë i gjurit dhjetorin e kaluar), ndërsa Cole Palmer luajti për herë të parë titullar në Premier League.

I pyetur për vendimin për të ulur Sterling në stol dhe për ta nisur me Brojën, Pochettino dha këtë shpjegim për Sky Sports:

Lexoni edhe:

“Raheem Sterling nuk është stërvitur gjatë tri ditëve të fundit. Ai mori një virus dhe kjo është arsyeja pse ai nuk mund të ishte në formacion, prandaj aktivizuam Brojën nga minuta e parë. Nisëm të mendonim për Brojën një ditë para ndeshjes.

Nuk e dinim nëse do të ishte në gjendje të luante 90 minuta, por mendoj se është e rëndësishme që ai të luajë që në fillim.

Pas një periudhe të gjatë jashtë, është e rëndësishme për të që shënoi. Kështu që unë jam i lumtur dhe shpresoj se mund të rikuperohet për fundjavën.”

Basti për të aktivizuar Brojën u fitua: Chelsea fitoi 0-2 dhe një nga golat u shënua nga sulmuesi i Kombëtares Shqiptare.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....