Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Broja “fal” Citizens, të gjitha momentet pikante të sulmuesit kuqezi (video)

Armando Broja, i pafat në sfidën mes Southamptonit dhe Manchester City-t, që u mbyll pa fitues, 1-1. I aktivizuar titullar nga trajneri Hasenhuttle, sulmues i Kombëtares Shqiptare arriti të shënonte në minutën e 23-të përballë Edersonit duke shfrytëzuar shpejtësinë e tij, por festa e 20-vjeçarit u ndërpre nga sinjalizimi i anësorit për pozicion jashtë loje. Pamjet e përsëritura i japin të drejtë.

Në të 29-tën Broja bëhet sërish protagonist, teksa i paraprin ndërhyrjes së Ederson tek topi, duke fituar një 11-metërsh, por edhe në këtë rast, kryesori, para se të drejtonte dorën nga pika e bardhë e penalltisë, u sinjalizua nga anësori për pozicion jashtë loje. Gjithsesi, pjesa e parë u mbyll me epërsinë e “Shenjtorëve”, falë golit të Kyle Walker-Peters.

Broja nuk e kishte thënë ende fjalën e fundit dhe në minutën e 53-të, pas një depërtimi nga e djathta, gjendet përballë Edersonin, por në çastin e finalizimit i ndërhyn Laporte, duke shmangur golin. Pak çaste më vonë, nuk ia del të shënojë me kokë në zonën e portierit, duke u ndalur na shtylla.

Nuk ishte mbrëmja e Brojës, që zhvilloi një ndeshje shumë të mirë përballë skuadrës së Pep Guardiolës, por i mungoi qershia mbi tortë: goli.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...