Eredivisie

Broja fiton penallti, Vitesse fiton dhe nuk i ndahet Ajaxit në krye të renditjes

Armando Broja është shndërruar në titullar të padiskutueshëm te Vitesse, pasi edhe sot ndaj FC Emmen e nisi sfidën nga minuta e parë dhe arriti të fitojë një 11-metërsh që në minutën e 9’, pasi portieri kundërshtar e ndali me faull.

Penalltinë e ekzekutoi saktë Tannane, i cili shënoi dy herë në sfidën e sotme, ndërsa më pasi ishte Openda që vulosi suksesin 3-1 të Vitesses, me Brojën që qëndroi në fushë për më tepër se një orë lojë.

Kjo ishte fitorja e 7 në 8 ndeshje kampionat për Vitessen, që është në krye bashkë me Ajaxin, pasi të dyja kanë marrë nga 21 pikë në këto javë të para të Eredivise.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency