Eredivisie

Broja gjen golin e parë në Holandë, Vitesse me pikë të plota

Armando Broja shënon golin e tij të parë në kampionatin holandez. Sulmuesi 19-vjeçar shqiptar, kartonin e të cilit e zotëron Chelsea, gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 82-të në sfidën që skuadra e tij, Vitesse, e fitoi 2-0 përballë Spartës së Rotterdamit. Më herët për ekipin e Brojës kishte shënuar Tannane (27’), ndërsa në fundin e pjesës së parë Heylen ishte ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë, duke e lënë Spartën në inferioritet numerik. Broja u aktivizua në minutën e 66-të në vend të Darfalou.

Kujtojmë që Broja debutoi në kampionat te Vitesse në javën e parë në fitoren 0-1 kundër Walwijk, ku u hodh në fushë në minutën e 85-të.

Po në Erdedivisie, sfida mes AZ Alkmaar dhe Zwolles u mbyll në barazim 1-1.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency