Eredivisie

Broja korrigjon shënjestrën, dygolësh në fitoren e Vitesses

Shpërdoroi raste flagrante me Kombëtaren, por e korrigjon shumë shpejt shënjestrën me klubi ne tij. Armando Broja ishte i papërmbajtshëm në fitoren 0-2 të Vitesses në fushë ne Dem Haag. Sulmuesi 19-vjeçar, në pronësi të Chelsea-t, shënoi të dy golat e ekipit të tij (tre në total në këtë sezon), nga një në çdo pjesë, për t’i siguruar fitoren e katërt në kampionat, që e mban në krye me 12 pikë, aq sa ka grumbulluar dhe Ajaxi kryesues.

Broja e realizoi golin e parë në minutë e 32-të, me një goditje brena zonës, ndërsa atë të 2-0 në të 71-tën, nga rreth 15 metra largësi. Vitesse luajti gjatë gjithë pjesës së dytë me një lojtar më pak, pasi në fundin e fraksionit të parë u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë Tannane.

Ajaxi i Amsterdamit mposhti thellë 4-1 Heerenveenin me dy gola të Tadicit dhe finalizimet e Kudus dhe Klaassen, ndërsa për miqtë shënoi golin e nderit Veerman. Derbi i Roterdamit mes Feyenoordit dhe Spartës përfundoi 1-1 (Haps 44’/ Thy 52’). Sukses i lehtë për PSV Eindhovenin, që iu imponua 0-3 Zwolles, ndërsa Groningen – Utrecht u mbyll pa gola.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency