Eredivisie

Broja prezantohet zyrtarisht në klubin holandez, do të jetë i huazuar për një sezon

Ashtu siç e patëm paralajmëruar edhe më herët, sulmuesi shqiptar Armando Broja ka lënë përkohësisht Chelsean për t’u transferuar në kampionatin holandez, ku do të luajë për një sezon në huazim me skuadrën e Vitesse Arnhemit.

Futbollisti 18-vjeçar udhëtoi dje drejt Holandës dhe sot u prezantua zyrtarisht te skuadra e Vitesses, e cila ashtu si Chelsea, është në pronësinë e manjatit rus, Roman Abramovich.

Pas paraqitjeve mjaft të mira me skuadrat U19 dhe U23, Broja debutoi edhe në Premier League me Chelsean, ndërsa drejtuesit vendosën ta huazojnë për një sezon, me qëllim që të fitojë më shumë eksperiencë.

Tani sulmuesi nga Malësia e Madhe do të ketë mundësi të luajë rregullisht dhe të tregojë veten në një kampionat ku bëhet lojë sulmuese, ndërsa Vitesse mund të shërbejë si trampolinë për t’u rikthyer sërish te Chelsea, apo për t’u transferuar në ndonjë tjetër ekip të madh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency