Futboll

Broja shënon sërish dhe dërgon Vitessen në finalen e Kupës

Armando Broja vijon të bëjë protagonistin me fanellën e Vitesses në Holandë, pasi mbrëmjen e sotme ka shënuar një tjetër gol, këtë herë me mjaft peshë, pasi i siguroi skuadrës kalimin në finalen e Kupës.

Sulmuesi shqiptar u përfshi në formacionin e javës së kaluar, pasi shënoi një gol dhe dha një asist në fitoren 4-1 ndaj VVV Venlo, ndërsa sot Vitesse u përball me të njëjtin kundërshtar, por këtë herë për gjysmëfinalen e Kupës së Holandës.

Broja luajti sërish titullar dhe zhbllokoi sfidën në minutën e 75-të, pas një asisti të Tannane, ndërsa më pas ishte ky i fundit që shënoi edhe golin e dytë, duke vulosur suksesin 2-0 dhe kalimin në finale.

Tashmë Vitesse mbetet në pritje për të mësuar kundërshtarin e finales, që do të dalë nga përballja e nesërme mes Ajaxit dhe Nijmengut, ndërsa Broja ka mundësi të fitojë trofe që në vitin e parë me klubin holandez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency