Eredivisie

Broja titullar, Vitesse mposht edhe PSV-në, s’i ndahet Ajaxit

Tjetër  paraqitje pozitive e Armando Brojës me Vitessen në kampionatin holandez. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare luajti titullar dhe qëndroi në fushë për 82 minuta në suksesin 2-1 të ekipit të tij nga PSV Eindhovenit, rezultat që e mban Vitessen në krye të klasifikimit të Eredivisie me 15 pikë, aq sa ka edhe Ajaxi i Amsterdamit, që mban vendin e parë vetëm falë golaverazhit më të mirë.

Vitesse shënoi që në minutën e 9-të me Rasmussen, i cili gjeti me kokë krosimin e nga këndi të Wittek, duke e dërguar topin në rrjetë.

Thuajse më një gol identik me atë që zhbllokoi takimin, PSV barazoi rezultatin në minutën e 50-të. Krosim nga këndi i Max dhe Boscagli i gjen kohën topit për ta dërguar pas shpinës së portierit, 1-1.

Reagimi i Vitesses ishte i menjëhershëm, pasi vetëm 4 minuta më pas Openda, i shërbyer nga Wittek, shënoi një gol të thjeshtë për rezultatin 2-1, që nuk ndryshoi më në minutat e mbetura të sfidës.

Në takimet e tjera, Sittard u mposht 1-3 nga Groningeni ndërsa Sparta e Rotterdam – Heracles përfundoi 1-1.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency