Eredivisie

Broja vjen nga stoli dhe shënon, por nuk shmang humbjen e Vitesses

Armando Broja vjen nga stoli dhe shënon sërish për Vitessen, por këta të fundit u mposhtën me rezultatin e thellë 4-1 në transfertën ndaj Venlo, duke mbetur kështu ndjeshëm mbrapa Ajaxit kryesues të renditjes.

Në një sfidë ku fitorja dukej një mision jo shumë i vështirë për Vitessen, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u la në stol fillimisht për t’u aktivizuar në fillim të pjesës së dytë, atëherë kur Venlo kishte shënuar 3 herë me grekun Georgios Giakoumakis.

Armando Broja shënoi golin e vetëm të Vitesses në minutën e 60’, duke provuar të rihapë ndeshjen, por vetëm kaq, pasi në të 79-ën greku Giakoumakis shënoi sërish dhe kompletoi pokerin personal, duke mbyllur llogaritë.

Ky është goli i shtatë sezonal për sulmuesin në pronësi të Chelsea-t, që në vitin e parë me Vitessen ka luajtur 14 ndeshje dhe ka dhënë edhe një asist, duke u konfirmuar si një nga talentet më premtues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency