Featured

Broja vlerësohet nga UEFA, Tuchel elozhe për “raketën” kuqezi!

Armando Broja bën që të flitet gjithnjë e më shumë për të. Sulmuesi i Southampton është një nga lojtarët që këtë edicion po bën mirë në Premier League, teska ka realizuar 5 gola deri më tani në kampionat. Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë ka marrë dhe vëmendjen e UEFA-s, teksa faqja e kampioantit evropian Euro2024 i ka dedikuar një postim 20-vjeçarit. “Raketa Armando Broja! Kush është talenti më premtues i përfaqësueses tuaj?”, thuhet në postimin e bërë.

UEFA ka përzgjedhur golin e realizuar në suksesin e kuqezinjve 5-0 ndaj San Marinos në Elbasan Arena, për të veçuar shtatlartin e sulmit. Broja ka shënuar 10 gola në total mes kampionatit, Kupës së Ligës dhe Kombëtres së Shqipërisë, diçka që nuk i ka kalaur jashtë vëmendjes dhe trajnerit të Chelseat, Thomas Tuchel. Blutë e Londrës kanë në pronësi kartonin e lojtarit dhe trajneri i kampionëve të Europës ka vlerësuar aftësitë e Brojës, duke i dhënë sinjalet se nëse vazhdon me këtë ritëm mund të bëhet pjesë e skuadrës nga Londra.

“Ai është lojtari ynë dhe po ecën mirë. Është vetëm gjysma e sezonit dhe ai duhet të vazhdojë të përmirësohet dhe të luajë. Armando po përmirësohet vazhdimisht. Ai është një lojtar unik me disa pika të forta të veçanta në lojën e tij. Është i shpejtë, është i fortë fizikisht dhe gjen golin në pozicione të vështira. E ardhmja e Brojës? Është momenti që ai të qëndrojë i qetë dhe të vazhdojë të përmirësohet”, u shpreh Tuchel.

Te Southampton janë të kënaqur me paraqitjet e Brojës dhe shenjtorët duan që të blejnë kartonin e 20-vjeçarit, por mbetet për t’u parë nëse Chelsea do të vendosë për ta shitur sulmuesin kuqezi, apo po mendon për t’i bërë vend në “Stamford Bridge”.

 

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency