Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Broja vuan aktivizimin e paktë, zbulohet oferta e klubit të Premier League-s për shqiptarin!

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e fundit të merkatos dhe tani përballen me një tjetër verë, ku u duhet të punojnë shpejt për të shitur lojtarë, në mënyrë që të respektojnë rregullat financiare.

Lojtarë si Conor Gallagher, Ian Matsen, Marc Cucurella dhe Trevoh Chalobah pritet të lënë “Stamford Bridge” dhe në këtë listë, sipas medias angleze, mund të futet dhe sulmuesi i Kombëtares Shqiptare.

Pas mbërritjes së Christopher Nkunku dhe Nicolas Jackson minutat u kufizuan për Brojën, që për këtë arsye u transferua te Fullhami në janar në formë huazimi. Në akordin afatshkurtër u përfshinë një sërë klauzolash që të favorizonin aktivizimin e Brojës, por shpërthimi i Muniz ka bërë që sulmuesi shqiptar të luajë shumë pak, ndërkohë që në disa raste ka qëndruar në tribunë.

Lexo edhe:

Pavarësisht aktivizimit të paktë në 2024, Crystal Palace është interesuar për të firmosur me Brojën, teksa media britanike raporton se klubi është gati të ofrojë 20 milionë paundë për sulmuesin shqiptar. Shumë kjo që konsiderohet e pamjaftueshme nga Chelsea, që vetëm pak kohë më parë kërkonte jo më pak se 50 milionë paundë për futbollistin e rritur në akademinë e bluve të Londrës.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...