Futboll

Bruno Dita, prezantim “luksoz” te Shkëndija

Shkëndija e Tetovës prezantoi këtë të premte blerjen e saj më të fundit, Bruno Ditën, duke zgjedhur një mënyrë krejt të vecantë për të sjellë përpara tifozerisë së saj afrimin më të fundit në merkato. Nga Tirana në Tetovë, e cilësoi lëvizjen e 27 vjecarit nga kryeqyteti klubi kuqezi, me këtë të fundit që ishte mësuar prej kohësh se do të kalonte në përfundim të sezonit me Shkëndijën. Dita cilësohet si një afrim shumë i rëndësishëm për ekipin nga Tetova që këtë vit synon rikthimin te titulli kampion dhe përvoja e 27-vjeçarit padyshim që do të jetë një vlerë e shtuar për Shkëndijën.

Në 3 sezonet e fundit, Dita është aktivizuar te Skënderbeu, klub ku ka qenë një prej lojtarëve kryesorë, dhe me të cilët mundi të fitojë dhe një titull kampion, ndërsa në të kaluarën e tij ka mbajtur veshur dhe fanellat e Teutës, Besës dhe Dinamos. Në edicionin e fundit Bruno Dita kontribuoi dhe me 6 gola për ekipin e Skënderbeut duke qenë i rëndësishëm si në manovrat e prapavijës ashtu dhe të repartit ofensin të ujqërve të dëborës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency