Lajme

Bruno Telushi, lideri i mesfushës së Egnatias, statistika mbresëlënëse ndaj Dinamos

Bruno Telushi është lojtari me më shumë eksperiencë që ka Egnatia në skuadër dhe me të drejtë trajnerin Gugash Magani e cilëson edhe si liderin e ekipit. Gjithsesi trajneri peqinas ia tërhoqi “veshin” mesfushorit vlonjat në emisionin Gol pas Goli pas gjestit që ky i fundit bëri në ndeshjen ndaj Dinamos duke ia lënë penalltinë e dytë që fituan rrogozhinasit në sfidën e Elbasan Arenas sulmuesit brazilian Pedro Augusto i cili u ndal nga Edvan Bakaj. Megjithatë duke iu referuar stastikave të evidentuara në emisionin Analizë Superiore, Telushi me paraqitjen e tij ndaj bluve kryeqytetas ishte jo vetëm lojtari më i mirë në fushë për Egnatian por edhe lojtari i ndeshjes.

Përveç se realizoi një gol me penallti mesfushori vlonjatv spikati edhe përsa i përkët aksioneve të realizuara teksa mori pjesë në 85 aksione duke realizuar me sukses 65 prej tyre me një % saktësie prej 76 %. Përsa i përket pasimeve Telushi ishte akoma edhe më i saktë teksa bëri 54 pasime dhe 50 prej tyre shkuan në destinacion me një përqindje saktësie prej 93%. Edhe në një aspekt tjetër të lojës, atij përsa i përket topave të rikuperuar ish mesfushori i Partizanit ishte thjeshtë gjigant duke rikuperuar 14 topa dhe 4 prej tyre në gjysmëfushën e Dinamos.

Telushi ishte mbret i mesfushës edhe në duelet e fituara teksa arriti të fitonte 8 nga 13 duelet në të cilat mori pjesë me një përqindje saktësie prej 62%. 31-vjeçari vlonjat u transferua te Egantia këtë verë pas eksperiencës në Azerbajxhan ku fitoi titullin kampion me Neftchi Baku dhe në këtë fazë të parë është aktivizuar në 8 takime nga trajneri Gugash Magani duke realizuar edhe dy gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency