Serie A

Buffon barazon një rekord të Maldinit, tani synon të dytin

Pas një viti në Francë me fanellën e Paris Saint Germain, Gigi Buffon u rikthye në Itali te Juventusi për të bërë zëvendësuesin e parë të portierit Szczesny, ndërsa në sfidën e sotme me Veronën, u preferua titullar nga Sarri.

Me këtë ndeshje, Buffon barazoi rekordin e Paolo Maldinit, duke luajtur plot 902 ndeshje me klube, aq sa ka luajtur edhe ish kapiteni i Milanit, që tani e ka lënë futbollin dhe shërben si drejtues te kuqezinjtë.

Në moshën 41-vjeçare, tashmë Buffon synon të thyejë arrijë një tjetër rekord të Maldinit, atë të ndeshjeve të luajtura në Serinë A, ku gardiani italian numëron 640 ndeshje, 7 më pak se ish kapiteni i Milanit.

Deri në fund të sezonit kanë mbetur edhe 34 ndeshje për t’u luajtur, ndaj Sarri pritet t’i japë shpesh herë mundësinë Buffon të luajë në ndeshjet e Serisë A, për të kaluar rekordin e Maldinit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency